Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Drukuj

III miejsce drużyna chłopców i V miejsce drużyna dziewcząt w V Ogólnopolskich zawodach sportowo – obronnych klas o profilu wojskowym

Opublikowano w Aktualności

        W dniach 14 - 17.09.2015 reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej dziewcząt i chłopców wzięły udział w V Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Obronnych „Commando” dla uczniów klas o profilu wojskowym, które odbyły się na terenie jednostki wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.
       Uczniowie z klas proobronnych tzw. „wojskowych” pod patronatem Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu  wystartowali w zawodach, w  których  wzięło udział 31 sześcioosobowych zespołów (19 męskich i 12 żeńskich), które reprezentowały  szkoły kształcące młodzież w „klasach wojskowych” z terenu całego kraju.

Drukuj

Dzielne dziewczyny z KZL-u!

Opublikowano w Aktualności

          Kasia Grodzka i Ola Bartnikowska na co dzień uczennice III klasy Liceum Ogólnokształcącego proobronnego w ZSP im KZL w Lubaniu a w wolnych chwilach spełniają swoje marzenia - trenują skoki ze spadochronu. Młodzież z klas proobronnych prócz nauki realizuje zadania na obozach wojskowych i właśnie na nich spotykają i pracują z takimi ludźmi jak Komendant JPR „Baryt” Jan Kusek, który pomaga naszym uczniom i otwiera przed mini drogę do sprawdzenia swoich możliwości, a na koniec spełnienia najbardziej ukrytych marzeń.

Drukuj

II Cross Commando oraz spotkanie żołnierskich pokoleń w Bolesławcu

Opublikowano w Aktualności

Ogólnopolskie z...
Ogólnopolskie zawody sportowo – obronne Ogólnopolskie zawody sportowo – obronne
05  września 2015 r w Bolesławcu o godz. 10:00 przed pomnikiem poległych żołnierzy na terenie JW. 23 Śląskiego Pułku Artylerii po raz drugi odbył się bieg o statuetkę brunatnego niedźwiedzia „Wojtka” – II Cross Commando – bieg na dystansie 8 km przez drogi leśne, kostkę brukową o zróżnicowanej konfiguracji terenu. Nasza szkołę reprezentowało 7 uczniów: Krystian Gmórski z klasy drugiej oraz Łukasz Dziędzioła, Przemysław Piech, Michał Soborski, Mateusz Siemieniewski i Mateusz Szewczyk oraz najdzielniejsza bo tylko jedna dziewczyna Natalia Senkowska z klasy trzeciej, którzy pokonali własne słabości i przebiegli morderczy dystans godnie reprezentując szkołę i młodzież z klas o profilu wojskowym.

Drukuj

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Opublikowano w Aktualności

Rozpoczęcie rok...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
            W wyjątkowo upalny wtorek, 01 września 2015 r. o godzinie 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, rozpoczął się uroczysty apel  inaugurujący  nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego -  Klaudia Pawlak. Głos jako pierwsza zabrała Dyrektor Szkoły –    Pani Lidia Błażków, która witając młodzież życzyła jej wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor przedstawiła nowozatrudnionych nauczycieli.