A- A A+

Film promocyjny 2017

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Zagraniczne staże zawodowe w Niemczach

Opublikowano w Aktualności

      18 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Moja przyszłość to Europa 2 – zagraniczne staże zawodowe”. Pan Jakub Pytel reprezentujący Fundację LearnCo omówił zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz regulamin pobytu na stażach u pracodawców niemieckich. Spotkanie było adresowane do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych  murarz-tynkarz, elektryk oraz monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Udział w projekcie jest bezpłatny, a każdy stażysta otrzymuje dofinansowanie na pobyt w Niemczech, które pokrywa wszystkie koszty uczestnictwa m.in. kurs przygotowujący do wyjazdu (językowy, kulturowy i pedagogiczny), zakwaterowanie, transport do Niemiec i powrót do Polski, ubezpieczenie, pomoc językową i merytoryczną opiekuna czy kieszonkowe. Na pytania uczniów odpowiadał również uczestnik stażu w Kolonii (od 18 do 29 września 2017 roku) Konrad Szpilczak, kształcący się w zawodzie fryzjer. Podczas spotkania na kolejne staże zgłosiło się wielu chętnych.

Drukuj

„Las bliżej nas”

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Las bliżej nas Las bliżej nas
     W dniu 16 września 2017 roku dziewiętnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XIII edycji rajdu pieszego pod hasłem „Las bliżej nas”. Rajd zorganizowało Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, w ramach Lubańskiej Wiosny Ekologicznej 2017. Uczestnicy rajdu wędrowali po Wielkim Lesie Lubańskim wspólnie z leśnikiem z Nadleśnictwa Świeradów. Pogoda w końcu dopisała! Rajd zakończył się tradycyjnie ogniskiem.

Drukuj

Udział uczniów KZL-u w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca

Opublikowano w Aktualności

     Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Co roku 16 października w całej Europie w godzinach od 12.00 – 12.30 prowadzone jest RKO i bicie rekordu w ilości osób, które wzięły udział w akcji.
     Wzorem ubiegłych lat Lubań włączył się do akcji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem inicjatywy jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W celu pobicia ubiegłorocznego, lokalnego rekordu (137 uczestników) trzy szkoły: SP nr2, ZSP im. A. Mickiewicza oraz ZSP im. KZL w Lubaniu połączyły swoje siły i wspólnie zorganizowały akcję, która miała miejsce w hali sportowej MOSiR. Punktualnie o godzinie 12.00 przez pół godziny prowadzone było bez przerwy RKO na fantomach. Bicie rekordu zostało poprzedzone pokazem prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora zewnętrznego.
     Lekcja ratowania życia zaliczona na pięć – rekord pobity: 230 uczestników!

Drukuj

II miejsce w BIKE MARATONIE

Opublikowano w Aktualności

     7 października 2017r. w Świeradowie odbyła się finałowa edycja Bike Maratonu. Trasa liczyła 28 km i 850 m w pionie. Zaraz po starcie zaczął padać deszcz i padał do samego końca wyścigu; momentami temperatura wynosiła 0 stopni. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników, a na dystansie 28 km - 521 zawodników. Szymon Pietrasiewicz, uczeń klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego proobronnego, na co dzień zawodnik KWISY LUBAŃ, w wyścigu zajął II miejsce w kategorii oraz w klasyfikacji generalnej.
Gratulujemy  Szymonowi i jego trenerowi !

Drukuj

„Praktyki w Austrii dla najlepszych uczniów”

Opublikowano w Aktualności

     10 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące praktyk zawodowych w austriackich regionach Vorarlberg i Salzburg dla uczniów klas gastronomiczno-hotelarskich. Spotkanie poprowadziła pani Judyta Babiarz, doradca EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. To już kolejna, szósta edycja cieszącego się sporym zainteresowaniem młodzieży programu „Praktyki w Austrii dla najlepszych”.
     Pani Judyta Babiarz przedstawiła uczniom program projektu oraz omówiła cele i harmonogram praktyk w roku szkolnym 2017/2018. Pokazała również korzyści płynące z udziału w praktykach u austriackich pracodawców, m.in. bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, wynagrodzenie, ubezpieczenie oraz świadectwo pracy wydane w językach angielskim i niemieckim.