Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Drukuj

ORZEŁ DOLNOŚLĄSKI W KZL-u

Opublikowano w Aktualności

Orzeł Dolnośląs...
Orzeł Dolnośląski Orzeł Dolnośląski
    24 listopada 2015 roku w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa Konkursu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolno-śląski”. Nagroda jest przyznawana wybitnym uczniom wytypowanym ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

    Pani Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty otwierając uroczystość powiedziała, że wręczając tą nagrodę „chcemy promować młodych, bardzo wyjątkowych ludzi, którzy mają niezwykłe pasje, zainteresowania, są zaangażowani w życie szkoły i społeczności lokalnej. Wręczamy im Orły, które są ptakami królewskimi, charakteryzują się odwagą, walecznością, siłą i szlachetnością”.

    W tym roku zaszczytne miano Orła Dolnośląskiego otrzymał Tobiasz  Pakuła, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej  w Lubaniu czwartej klasy Czteroletniego Technikum w zawodzie technik organizacji reklamy. W decydującej fazie konkursu pokonał prymusów z najlepszych  Liceów w województwie.

Drukuj

„Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2015”

Opublikowano w Aktualności

konkurs th2      W dniach 19-20 listopada 2015 r. w Wałbrzychu odbyła się ósma edycja konkursu „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie”. Wśród dwudziestu szkół z całego Dolnego Śląska nie zabrakło uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Naszą szkołę reprezentowali Marcin Kleszczyński i Grzegorz Nieckarz z klasy III technikum w zawodzie technik hotelarstwa.
    Konkurs składał się z trzech etapów:

I.    Test pisemny - 50 pytań sprawdzających umiejętności z przedmiotów zawodowych.
II.   Sprawdzenie umiejętności ucznia w zakresie obsługi gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym.
III.  Zadanie praktyczne z obsługi konsumenta w restauracji hotelowej.

Drukuj

Logo dla logistyka

Opublikowano w Aktualności

     Dnia 18 listopada 2015 r. rozstrzygnięty został konkurs na logo dla technikum w zawodzie technik logistyk. Jury w składzie:
Przewodnicząca: Pani Dyrektor Lidia Błażków
Członkowie:
•    Pani Edyta Juncewicz- Trela- Kierownik Szkolenia Praktycznego
•   Pani Monika Połetek, Pani Monika Ozga oraz Pan Radosław Gajewski- nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum w zawodzie technik logistyk, technik hotelarstwa i technik organizacji reklamy oraz 35-ciu uczniów z klasy I TL oceniło 15 projektów złożonych przez uczniów technikum w zawodzie technik organizacji reklamy.

Drukuj

Szkolenie „WF z klasą”

Opublikowano w Aktualności

      17 listopada 2015 r. w Bolesławcu nauczycielki wychowania fizycznego: p. Grażyna Redźko, p. Agnieszka Jasińska-Dinsber, p. Marta Szymańska i p. Eliza Sławińska uczestniczyły w spotkaniu lokalnym pt. „Alternatywne formy zajęć wychowania fizycznego – Zumba" prowadzonym przez Lokalną Liderkę programu „WF z klasą”, Patrycję Kasperek oraz instruktorkę fitness, Karolinę Kozłowską.
     W I części warsztatów uczestnicy mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem z udziału szkoły w programie „WF z klasą”. Spotkanie to było źródłem pomysłów, wzajemną inspiracją do działania. II część spotkania miała charakter praktyczny- zumba jako nowoczesna forma fitnessu, która łączy elementy tańca i aerobiku.

Drukuj

Ślubuję Ci miłość, wierność … SZKOŁO MA!

Opublikowano w Aktualności

Uroczyste ślubo...
Uroczyste ślubowanie klasy pierwszych Uroczyste ślubowanie klasy pierwszych
     Dnia 18 listopada 2015r.w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej odbyło się uroczyste ślubowanie ponad 200 uczniów następujących klas pierwszych: liceum ogólnokształcącego o profilu pro obronnym, liceum ratownictwa medycznego i promocji zdrowia, technikum w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik organizacji reklamy i technik logistyk oraz zasadniczej szkoły zawodowej.