A- A A+

Film promocyjny 2016

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Powiatowe Mistrzostwa z Pierwszej Pomocy

Opublikowano w Aktualności

     W kwietniu na terenie ZSP im A.M. w Lubaniu odbyły się mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie w składzie: Adrian Lejczak, Marta Puzio, Daniela Sterioska, Aleksandra Oberda, Angelika Świder i Bartłomiej Kukiełka mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności ratowniczych w praktycznym działaniu.
     Pięć zespołów z powiatu poddanych zostało ocenie przez fachowe służby ratownicze m. in. ratowników medycznych z pogotowia , funkcjonariuszy Straży Granicznej, strażaków PSP oraz panie pielęgniarki. Oceniano sposób działania w grupie, umiejętność resuscytacji krążeniowo - oddechowej przy użyciu AED i zachowanie w wielu innych sytuacjach, które mogą przytrafić się w codziennym życiu m. in. upadek z wysokości, porażenie prądem niskonapięciowym, złamanie otwarte, zawał serca oraz wypadek drogowy z udziałem motocyklisty.

Drukuj

PŁYWAMY w KZL-u

Opublikowano w Aktualności

      

G A L E R I A
Pływamy w KZL-u Pływamy w KZL-u
Innowacyjne zajęcia dla klas proobronych - nauka i doskonalenie technik pływackich pod okiem trenera pływania. W zajęciach biorą udział uczniowie klas proobronnych, którzy w ramach zajęć uczą się bądź doskonalą swoje umiejętności pływackie.
     Na koniec szkolenia uczniowie mogą przystąpić do kursu zakończonego egzaminem na ratownika WOPR.

Drukuj

Egzamin maturalny 2016

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Matura 2016 Matura 2016
      W dniach 4-6 maja 2016r. absolwenci ZSP im. KZL w Lubaniu ,podobnie jak maturzyści w całym kraju, przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Sesja egzaminacyjna potrwa do 27 maja br. W tym czasie uczniowie będą zmagać się z wybranymi przez siebie przedmiotami. Dobrze zdana matura to przepustka na wymarzone studia, życzymy więc wszystkim naszym maturzystom pomyślnego przebrnięcia przez maraton maturalny i otrzymania upragnionego świadectwa!

Powodzenia! Połamania piór i języka!

Drukuj

Pożegnanie absolwentów

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Pożegnanie klas maturalnych Pożegnanie klas maturalnych
      W piątek 29.04.2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Bohaterami uroczystości byli uczniowie i wychowawcy klas: III Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego ratownictwo medyczne i promocja zdrowia; III Liceum Ogólnokształcącego proobronnego, IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa, IV Technikum w zawodzie technik informatyk oraz IV Technikum w zawodzie technik organizacji reklamy. Absolwentom zostały wręczone świadectwa i nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia.

Drukuj

Wizyta przedstawiciela Zimmermann Personalservice

Opublikowano w Aktualności

    W dniu 27 04.2016r. gościliśmy w naszej szkole pana Krystiana Paszko - przedstawiciela Firmy Zimmermann Personalservice .
     Pan Krystian Paszko reprezentując agencję pracy tymczasowej   z siedzibą główną w Erfurcie (Turyngia) oraz dwiema filiami - w Dreźnie i Lipsku, omówił możliwości zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych oraz przedstawił oferty pracy dla kandydatów na następujące stanowiska: kucharz/pomoc kuchenna, pracownik magazynu, pracownik produkcyjny, pomocnik przy przeprowadzkach firm, pracownik porządkowy, operator wózka widłowego, operator CNC. Kandydaci  ubiegający się o pracę na ww. stanowiskach powinni posługiwać się   komunikatywną znajomością języka niemieckiego.