Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Drukuj

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKA XIII TUNIEJU WIEDZY „PIERWSZA POMOC” W NOWEJ RUDZIE

Opublikowano w Aktualności

Zawody z pierws...
Zawody z pierwszwj pomocy Zawody z pierwszwj pomocy
W dniu 25 maja 2015 w Nowej Rudzie odbyła się II edycja ogólnopolska turnieju wiedzy „Pierwsza pomoc”.

Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje 66 szkół. Oprócz drużyn z województwa dolnośląskiego rywalizowały drużyny m.in. z województwa wielkopolskiego i śląskiego.

Czteroosobowe drużyny walczyły w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia.

Nasi uczniowie w składzie : Lejczak Adrian, Bartolewska Justyna, Dynowska Nikola i Sterioska Daniela zajęła VIII miejsce.

Drukuj

Spotkanie z Panem Cezarym Kaźmierczakiem Prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Opublikowano w Aktualności

      „Wiedza pochodzi z doświadczenia, doświadczenie jest produktem rozumu.”

(E. Kant)

Spotkanie z Pre...
Spotkanie z Prezesem ZPiP Spotkanie z Prezesem ZPiP
      Dnia 14 maja 2015 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu odbyło się spotkanie z Panem Cezarym Kaźmierczakiem, Prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Sympozjum zostało zorganizowane z inicjatywy Pana Pawła Majewicza reprezentującego burmistrza miasta pana Arkadiusza Słowińskiego, Przewodniczącego Rady Gospodarczej Miasta Lubań oraz Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Lubaniu, Rzecznika ZPP.

    W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu i miasta, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, lokalni przedsiębiorcy oraz młodzież szkół gimnazjalnych i średnich wraz z opiekunami.
    W pierwszej części Pan Cezary Kaźmierczak omówił warunki prowadzenia firm w Polsce i korzyści wynikające ze współpracy z ZPP, zakładania własnej działalności oraz zasady pozyskiwania nowych kontrahentów. Następnie głos oddano młodzieży. Uczniowie technikum zadawali wiele pytań dotyczących ekonomicznych, gospodarczych i prawnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej, rynku pracy, branż kluczowych oraz możliwości zatrudnienia czy pozyskania dodatkowych kwalifikacji.
    Sympozjum było ciekawą formą uzupełnienia informacji oraz cenną lekcją przedsiębiorczości, a młodzież bardzo aktywnie brała w nim udział.

 

Drukuj

Warsztaty reymontowskie

Opublikowano w Aktualności

Warsztaty reymo...
Warsztaty reymontowskie Warsztaty reymontowskie
         Zaangażowanie naszej szkoły w obchody Dni Pionierów Osadnictwa, które odbywały się w dniach 16-17 maja w Legnicy, zaowocowały wyróżnieniem w postaci zorganizowania w dniu 19 maja  naszym uczniów warsztatów reymontowskich. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego reprezentowanego przez Członka Zarządu, pana Tadeusza Samborskiego, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole, aktorkę, reżysera, trenera szkolenia „Sztuka mówienia” w Polskim Radio, panią Aurelię Sobczak oraz aktora scen warszawskich, nauczyciela akademickiego w Akademii Teatralnej w Warszawie, a także lidera Towarzystwa Teatralnego Pod Górką, znanego z dużego i małego ekranu, pana Stanisława Górkę. W pierwszej części spotkania, w której wzięła udział szersza grupa uczniów, aktorzy zaprezentowali fragmenty literatury Władysława Reymonta z „Chłopów” i z „Ziemi Obiecanej”. Uczniowie mogli się również zapoznać z utworami muzycznymi w wykonaniu pana Stanisława Górki. Aktorzy przybliżyli słuchaczom zasady pracy nad rolą oraz blaski i cienie zawodu.
Drukuj

Wycieczka zawodoznawcza do Szklarskiej Poręby

Opublikowano w Aktualności

 

Wycieczka zawod...
Wycieczka zawodoznawcza do Szklarskiej Poręby Wycieczka zawodoznawcza do Szklarskiej Poręby
     Rzetelna informacja turystyczna jest jednym z podstawowych zadań każdego recepcjonisty. Najbardziej wyczerpująco może on odpowiedzieć na pytania gościa hotelowego wtedy, gdy sam odwiedził i zobaczył miejsca, które później poleca swoim klientom. Wychodząc z tego założenia, uczniowie II i III klasy technikum w zawodzie technik hotelarstwa udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Szklarskiej Poręby.

      Dnia 7- go maja, w słoneczny poranek, rozpoczęliśmy naszą wyprawę spod Kruczych Skał, przez centrum miasta, następnie weszliśmy na czarny szlak prowadzący do Wodospadu Szklarki. Po krótkim odpoczynku nad wodospadem ruszyliśmy w stronę Chaty Walońskiej, gdzie po podziwianiu bogatych zbiorów skał i minerałów zostaliśmy poddani obrzędowi chrztu Walońskiego. Dopełnieniem wszystkich atrakcji było zorganizowane przez Walończyków ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.
    Zapraszamy do galerii zdjęć, na których utrwaliliśmy te radosne i piękne chwile.