A- A A+

Film promocyjny 2016

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Mistrzowie parzenia kawy

Opublikowano w Aktualności

     

G A L E R I A
Kurs baristy Kurs baristy
W dniach 06-07.06.2016 oraz 13-14.06.2016 uczniowie techników w zawodach technik logistyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik organizacji reklamy brali udział w profesjonalnym kursie baristycznym prowadzonym przez firmę Pablot z Jeleniej Góry.
    Kursanci mieli okazję poznać historię i tradycję związaną z parzeniem kawy, nauczyli się rozpoznawać rozmaite gatunki kaw, a co najważniejsze nabyli umiejętności jej parzenia na kilkanaście sposobów.
    Na zakończenie udziału w kursie wszyscy podeszli do egzaminu i otrzymali certyfikaty mistrza parzenia kawy
    Zapraszamy do galerii zdjęć.

Drukuj

Szkolenie z pierwszej pomocy

Opublikowano w Aktualności

     

G A L E R I A
Szkolenie z pierwszej pomocy Szkolenie z pierwszej pomocy
10 czerwca 2016 r. uczniowie z klas ratownictwa medycznego i promocji zdrowia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu przygotowali szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów z Gimnazjum nr 2 w Lubaniu na temat podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych, dzieci i niemowląt, pierwszej pomocy w przypadku zadławień przy użyciu Act Fast Kamizelki fantom do ćwiczeń oraz ewakuacji poszkodowanych za pomocą noszy.
    Szkolenie z pierwszej pomocy połączone z dużą dawką praktycznej wiedzy przy użyciu profesjonalnego sprzętu cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Drukuj

WYCIECZKA - KOŁOBRZEG 2016

Opublikowano w Aktualności

     

G A L E R I A
Wycieczka do Kołobrzegu Wycieczka do Kołobrzegu
Od 31 maja do 03 czerwca 2016 r. grupa uczniów z klas Liceum Ogólnokształcącego proobronnego i ratownictwa medycznego była na wycieczce na Pomorzu Zachodnim. Wycieczka była nagrodą dla uczniów za dobre wyniki w nauce. Gościny udzielił nam Zespół Szkół im. Maciej Rataja w Gościnie. Naszym przewodnikiem po Kołobrzegu był pan ppłk SG rez. Marek Michalski, który koordynuje szkolenie uczniów z zakresu wiedzy o straży granicznej.
     Pierwszego dnia zwiedzaliśmy port jachtowy Marina Solna i port pasażerski w Kołobrzegu.  Mogliśmy też podziwiać piękne widoki z Latarni Morskiej. Przespacerowaliśmy się uroczą kołobrzeską starówką i odwiedziliśmy Bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Drukuj

„Innowacyjne rozwiązania w logistyce”

Opublikowano w Aktualności

     Dnia 13 czerwca 2016 r. 34 uczniów z klasy pierwszej technikum w zawodzie technik logistyk uczestniczyło w interaktywnym wykładzie pt. „Innowacyjne rozwiązania w logistyce” poprowadzonym przez dr Maję Kibę- Janiak oraz dra Tomasza Kołakowskiego.
     Wykład zorganizowany został przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod honorowym patronatem Jego Magnificencji prof. dr hab. Andrzeja Gospodarowicza Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Współorganizatorami przedsięwzięcia były firma Selena S.A. z Wrocławia oraz Fundacja Kuehne ze Szwajcarii.
    Celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Treść wykładu była bardzo interesująca i pełna informacji na temat najnowszych trendów w branży logistycznej.

Drukuj

Relacja z praktyk na promach Unity Line

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Praktyki na promie 2016 Praktyki na promie 2016
      W kwietniu i maju uczniowie 3 klasy technikum w zawodzie technik hotelarstwa oraz uczniowie klas zawodowych kształcący się w zawodzie kucharz odbyli dwutygodniową praktykę na promach „Skania” i „Polonia” firmy Unity Line. O swoich wrażeniach opowiadają uczennice:
  – Praktyki na promie „Polonia” wspominam bardzo miło. Przez ten czas nauczyłam się wielu nowych rzeczy, z którymi do tej pory nie miałam styczności. Kucharze i pozostali współpracownicy okazali się bardzo przyjaźni i pomocni. Panująca na promie atmosfera sprawiała, że czas bardzo szybko mi mijał, a sama praca była naprawdę przyjemna. Poznałam dużo nowych osób oraz kilka różnych metod wykonywania jednego zadania. Jeśli będę miała taką możliwość, bardzo chętnie pojadę na praktykę w przyszłym roku. Cieszę się, że moja szkoła daje uczniom tak wiele możliwości poznania swojego zawodu – mówi Adrianna Kaleta z 3 klasy TH.