A- A A+

Film promocyjny 2016

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Zielony Rower 2016

Opublikowano w Aktualności

     W dniach 11-14 września 2016 roku do XIII-wiecznego Zamku Czocha położonego nad Kwisą, w pobliżu gór i jezior, ogłoszonego jednym z 7 nowych cudów Polski, już po raz siódmy zjechali  się najlepsi edukatorzy leśni z Polski w ramach akcji "Zielony Rower".
     Program edukacyjno - warsztatowy "Zielony Rower" to akcja organizowana przez Leśny Kompleks Promocyjny "Sudety Zachodnie" i Nadleśnictwo Świeradów. Program ten to impreza nagłaśniająca w społeczeństwie funkcję lasów i prezentująca wizerunek leśnika. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna  pozwala na poznanie ciekawych metod pracy leśników. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Drukuj

49 rocznica 62ks Commando oraz III Cross Commando o statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
49 rocznica 62ks Commando oraz III Cross Commando o statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia 49 rocznica 62ks Commando oraz III Cross Commando o statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia
    3 września 2016 r punktualnie o godz. 12:00 młodzież z naszej szkoły z klas liceum proobronnego brała udział w uroczystościach związanych z 49 rocznicą sformowania spec jednostki, jaką była 62 kompania specjalna z Bolesławca.
    Żołnierski apel poprzedził zorganizowany w godzinach porannych „III Cross Commando o statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia”. Blisko 300 biegaczy z całego kraju stanęło do walki na trudnym, zróżnicowanym terenie na dystansie 8,5 kilometrów. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach: open, żołnierz, klasy mundurowe, żołnierz w umundurowaniu i plecakiem +20kg i dzieci. Poza wszystkimi kategoriami wystartowała grupa zawodników, która przez całą trasę pchała UAZA, a wbiegając na metę ustanowiła nowy rekord trasy w tej konkurencji. Każdy uczestnik biegu otrzymał po jego ukończeniu pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii statuetki Brunatnego Niedźwiedzia i nagrody rzeczowe. Naszą szkołę godnie reprezentowało 3 uczniów zajmując czołowe miejsca.

Drukuj

I i II miejsce w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach sportowo – obronnych klas o profilu mundurowym

Opublikowano w Aktualności

      

G A L E R I A
Zawody sportowo-obronne Zawody sportowo-obronne
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu po raz kolejny wzięli udział  w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo - Obronnych uczniów klas o profilu mundurowym szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się na terenie jednostki wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca w dniach 12 – 15 września 2016r.
     Uczniowie z klas proobronnych pod patronatem Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, 23 Śląskiego Pułku Artylerii i Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompani Specjalnej „Commando” z Bolesławca z ZSP im KZL w Lubaniu wystartowali w zawodach, w  których  wzięło udział 36 sześcioosobowych zespołów, które reprezentowały  szkoły kształcące młodzież w „klasach wojskowych” z terenu całego kraju.