A- A A+

Film promocyjny

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

Klasy proobronne na Konferencji pt. „Bezpieczeństwo Młodych. Młodzi i Bezpieczeństwo" w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Opublikowano w Aktualności

     

G A L E R I A
Konferencja w WSOWL we Wrocławiu Konferencja w WSOWL we Wrocławiu
Na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu dnia 30 października 2015 roku Naukowe Koło Edukacji i Promocji Bezpieczeństwa przy wsparciu Wydziału Wychowawczego zorganizowało studencką konferencję naukową nt. „Bezpieczeństwo Młodych. Młodzi i Bezpieczeństwo".
     W przedsięwzięciu tym udział wzięło kilkaset osób ze szkół średnich województwa dolnośląskiego, w tym młodzież z klas proobronnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Celem konferencji było doskonalenie wiedzy młodzieży z zakresu bezpieczeństwa indywidualnego i lokalnego.

    Konferencję otworzył Komendant – Rektor gen. bryg. prof. dr. hab. Mariusz Wiatr. Obok władz i nauczycieli akademickich Uczelni wzięli w niej udział uznani eksperci z zakresu bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa społecznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa tj. dr Robert Gwardyński i kpt. SW mgr Anna Cysek-Gostyńska. W czasie konferencji głos zabierali nauczyciele akademiccy i pracownicy Naszej Uczelni, a także studenci i członkowie Naukowego Koła Edukacji i Promocji Bezpieczeństwa m.in. Przemysław Kolorz i Marlena Dąbrowska.      Wystąpienia wszystkich prelegentów odnosiły się w główniej mierze do następujących problemów:
            - Co determinuje bezpieczeństwo młodzieży na początku XXI wieku?
        - W jaki sposób zorganizowane jest kształcenie na poziomie wyższym z zakresu bezpieczeństwa narodowego w specjalności                bezpieczeństwo lokalne i zarządzanie kryzysowe?
            - W jaki sposób studia w WSOWL mogą wpływać na zaspokajanie indywidualnych potrzeb studentów?
    Podczas spotkania zaprezentowano współczesne spojrzenie na problemy bezpieczeństwa i zagrożeń oraz wpływu więzi społecznych na bezpieczeństwo ludzi młodych. Goście mieli również okazję poznać współczesne uzbrojenie WP. Przede wszystkim zaś poznali ofertę dydaktyczną WSOWL adresowaną zarówno do tych, którzy chcą w przyszłości nosić mundury, jak i tych, którzy wiążą swą przyszłość z troską o bezpieczeństwo na niwie cywilnej.
     Rozmowom o bezpieczeństwie ludzi młodych i zdobywaniu wiedzy w tym zakresie nie było końca, a to wystarczający powód, by młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w tego typu przedsięwzięciach w przyszłości.

 

Opiekunowie: E. Sławińska, M. Mela, M. Masłowska, M. Szymańska