y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego

Opublikowano w Aktualności

Sportowy rok szkolny dla naszych uczniów rozpoczął się od udziału w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Olszynie 23 września 2014r. W nich nasi przedstawiciele wypadli bardzo dobrze , zarówno dziewczęta jak i chłopcy osiągając znaczące wyniki.

Dziewczęta : IVm Senkowska Natalia, VI m Pisarska Paula;

Chłopcy : II m Dziędzioła Łukasz, IV m Pasik Sebastian, V m Kulig Wojtek, IX m Baszak Marcin;

Drużynowo dziewczęta zajęły II w powiecie, a chłopcy zajęli I miejsce !

Opiekunami byli p. Agnieszka Jasińska – Dingsber i p. Tomasz Sadowski.

W kolejnej imprezie czyli w Sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta zajęły III m w powiecie, natomiast chłopcy wygrali mistrzostwo powiatu. II m zajęła drużyna ZSP im. AM, a III m ZSP nr 2. Skład zwycięskiej drużyny : Pasik Sebastian, Kulig Wojtek, Tkaczyk Konrad, Młynarski Kamil, Baszak Marcin, Kozak Adrian, Michalik Paweł, Kowalczyk Przemek, Buciak Damian, Dziędzioła Lukasz.

Opiekunem byli p. Grażyna Redźko i p. Konrad Rutkiewicz.

W mistrzostwach powiatu w piłce nożnej chłopców 7 października drużyna ZSP im. KZL zajęła I miejsce pokonując ZSP nr 2 w Lubaniu 2:1 (bramki Młynarski, Depka) oraz 4:1 ZSP im. AM w Lubaniu (4 bramki Pieśkiewicz). Zespół w składzie : Sandecki Oskar, Zajączkowski Patryk, Depka Krystian, Młynarski Kamil, NIemirski Tomek, Kozak Adrian, Bawer Dawid, Kudelski Adrian, Pieskiewicz Krzysztof, Kuśnierz Radek, Braszko Dawid przygotował i prowadził na zawodach p. Konrad Rutkiewicz.

Indywidualny sukces oraz znakomity wynik podkreślający talenty naszych uczniów osiągnęła Paula Pisarska z III TG, która na zawodach rowerowych MTB w Chojnowie zajęła III m ! Zawodniczka po ciężkiej walce zdobyła podium na w/w zawodach. Opiekunem i organizatorem wyjazdu był p. Tomasz Sadowski.

Wielki sukces odnieśli nasi badmintoniści, którzy poprzez zwycięstwo w mistrzostwach powiatu uzyskali awans na finał strefowy, który został rozegrany 6 listopada w Szklarskiej Porębie. Drużyna w składzie Kamil Młynarski, Tomasz Niemirski oraz Krzysztof Pieśkiewicz zajęła III m i uzyskała awans do finału dolnośląskiego. 20 listopada drużyna w w/w składzie w finale dolnośląskim zdobyła 5 miejsce! Zespół przygotował p. Konrad Rutkiewicz.